O školi

Privatna jezična gimnazija “Pitagora” utemeljena je rješenjem  nadležnoga Ministarstva u lipnju 1997. godine.
U Splitu je to  bila prva privatna gimnazija koja je priznata kao ustanova s pravom javnosti, a  nastavak je dotadašnjega uspješnog djelovanja tvrtke «Pitagora».
Od samog  osnutka Pitagora nastoji doseći najviše pedagoške standarde. U radu je sve  podređeno učeniku, a pristup u nastavi je individualan.
Naročita se pozornost  posvećuje radu s roditeljima i razvija se svijest o odnosu  učenik-nastavnik-roditelj.
Da bi se ostvario puni potencijal  svakog učenika nastava se odvija u posebnim uvjetima rada:
– u razredima je  najviše 18 učenika
– nastava je organizirana samo u jutarnjoj smjeni, od 8,30  do 13,40 sati
– u popodnevnim su satima organizirani satovi konzultacija na  kojima se individualno radi s učenicima kojima je potrebna pomoć, kao i s onima  s kojima se može raditi izvan propisanoga osnovnog programa
– psiholog stalno  surađuje s učenicima, roditeljima i nastavnicima
– naši učenici svake godine  polažu različite razine Cambridge ispita od A2 do C1 što je uključeno  u cijenu školarine